Twoja pociecha zaczyna korzystać z biurka? Wybierz dobre krzesło obrotowe dla dzieci

Biurko dla dziecka jest bardzo ważnym meblem, przy którym może ono uczyć się i bawić. Jednak samo biurko to jeszcze za mało. Do niego konieczne będzie dobranie odpowiedniego krzesła biurkowego. O czym powinni pamiętać rodzice?

Dlaczego warto kupić dobre krzesło do biurka dla dziecka?

Wybranie odpowiedniego krzesła biurowego ma duże znaczenie nie tylko wtedy, gdy chodzi o pracę. To także sprzęt stosowany przez najmłodszych do nauki, korzystania z komputera, zabawy przy biurku. Wielu rodziców zadaje sobie wtedy pytanie – jakie krzesło do biurka dla dziecka warto kupić?

W sklepach dostępne są różnorodne fotele dla dzieci do biurka, jednak przed zakupem należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję tego mebla. Dziecięcy kręgosłup nadal się rozwija i jest narażony na różne zniekształcenia powodujące pojawienie się wad postawy. Korzystanie z niewłaściwie dobranego fotela biurowego może być powodem wystąpienia lub pogłębienia się istniejących już dolegliwości.

Właściwie dobrany fotel obrotowy dla dzieci pomoże maluchowi w przybraniu i utrzymaniu zdrowej dla pleców pozycji, dlatego zapewni on wtedy właściwe wsparcie dla rozwoju. Co kupić?

Dobre krzesło obrotowe dla dziecka – czyli jakie?

Aby kupić odpowiednie krzesło obrotowe dziecięce, należy przede wszystkim dobrać je pod kątem jego konstrukcji do sylwetki dziecka – jego wzrostu oraz wagi. Jako że dzieci szybko rosną, najlepszym zakupem będzie wtedy krzesło z szeroką regulacją, które będzie można łatwo dopasować.

Ergonomiczne krzesła biurowe dla dzieci to zdecydowanie najlepszy wybór. Takie fotele często kojarzą się z biurem, ale również przeznaczone są do użytkowania w domu przez najmłodszych.

Cechy ergonomicznego krzesła dla dziecka:

  • wyprofilowane oparcie w rejonie kręgosłupa lędźwiowego
  • regulacja wysokości oparcia i siedziska
  • możliwość regulacji głębokości siedziska
  • stabilna podstawa zapobiegająca wywracaniu się krzesła
  • rolki umożliwiające przesuwanie krzesła

Dla jeszcze większego komfortu krzesło może być wyposażone w podpórkę na stopy – dzięki temu dziecko może wygodnie korzystać także z wyższego biurka.

Takie krzesła doskonale nadają się dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, ale mogą też korzystać z nich mniejsi użytkownicy. Jeżeli krzesło jest odpowiednio regulowane, wtedy można dopasować jego parametry nawet do sylwetki dziecka drobniejszego niższego.

Jaką pozycję powinno przyjąć dziecko na krześle obrotowym?

Samo dobre krzesło ergonomiczne dla dziecka to jeszcze nie wszystko. Dodatkowo rodzic powinien zaprezentować maluchowi, jak należy z niego odpowiednio korzystać.

Podczas siedzenia na krześle dziecko powinno być całkowicie oparte plecami o oparcie. Jego kolana powinny być zgięte pod kątem 90 stopni i powinny spoczywać na podłodze albo na podstawce pod nogi. Krzesło powinno być także dosunięte do biurka tak, aby dziecko mogło łatwo z niego korzystać.

Krzesło z dziecięcym wzornictwem

Przy zakupie odpowiedniego krzesła biurowego warto także zwrócić uwagę na jego wzornictwo – dla małego użytkownika będzie to najważniejszy parametr. Jaki fotel do biurka dla chłopca, a jaki dla dziewczynki będzie najlepszym zakupem?

Jako krzesło obrotowe dziewczęce doskonale sprawdzą się modele w intensywnych, soczystych kolorach, na przykład różowym, fioletowym, niebieskim czy zielonym. Chłopcy z kolei preferują kolory jak czerwony, zielony czy szary.

Producenci oferują także krzesła z dekoracyjnymi nadrukami, na przykład zwierzątek albo bohaterów znanych z dziecięcych bajek.

Wygodne, ergonomiczne krzesła przeznaczone dla dzieci można kupić również w sklepach internetowych – z szybką i wygodną dostawą pod wskazany adres.

Możesz również polubić…