Jakie meble do biura kupić? Lista i poradnik

Chcesz otworzyć swoją pierwszą firmę i wynająć biuro? A może zakładasz firmę w domu? Gdy do jej działalności potrzebne będą odpowiednie meble do biura, sprawdź, jakie z nich warto zakupić i na co zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Nie tylko krzesło oraz biurko – meble biurowe to również szeroka gama innych produktów, które pomagają w codziennej pracy. Właściwy dobór mebli do biura ma duże znaczenie. Co wybrać? Decyzja o zakupie nigdy nie powinna być podejmowana pochopnie.

Dlaczego warto kupić dobre meble biurowe?

Właściwe dopasowane meble do pokoju biurowego w domu albo do biura w firmie powinny być solidne, wygodne w używaniu, funkcjonalne, a także powinny wyróżniać się estetycznym wyglądem, by tworzyć przyjemne dla oka wnętrze.

Dobre meble to gwarancja komfortowej pracy. Ergonomiczne konstrukcje pomagają w realizacji obowiązków i zmniejszają ryzyko pojawienia się niepożądanych dolegliwości, na przykład jak bóle pleców, mięśni. Z odpowiednio dobranymi meblami można także łatwo uporządkować wszystkie sprawy biurowe, zapobiec zagubieniu czy zniszczeniu ważnych dokumentów.

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych typów mebli biurowych, dlatego często pojawia się pytanie – co kupić i na co patrzeć?

Meble potrzebne w biurze – lista

Wybierając odpowiednie meble biurowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje potrzeby pod tym względem. Każda firma może mieć inne potrzeby, dlatego umeblowanie powinno je odzwierciedlać.

Podstawowe meble biurowe:

  • biurko – służy do ustawienia na nim komputera, artykułów piśmienniczych, lampki, a także innych potrzebnych urządzeń, na przykład jak drukarka, biurko może mieć formę blatu na nogach lub może być wyposażone w szuflady i szafki do przechowywania
  • krzesło biurowe – powinno wyróżniać się ergonomiczną konstrukcją, aby dzięki temu zapewnić maksymalny komfort pracy i zapobiegać bólom pleców
  • meble do przechowywania – szafy, regały do biura przeznaczone na dokumenty w segregatorach, teczkach, luzem, a także innego rodzaju artykuły biurowe

Dodatkowo przedsiębiorca może także zdecydować się na inne meble biurowe dopasowane do jego potrzeb, na przykład mogą być to małe kontenerki na kółkach umieszczane pod biurkiem, kartoteki do przechowywania dokumentów w teczkach, szafy ognioodporne, które zapobiegają zniszczeniu dokumentów podczas pożaru.

Jak wybrać dobre meble biurowe?

W sklepach dostarczających umeblowanie do biur na klientów czeka szeroka gama modeli. Co wybrać? Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania mebli oraz na ich ergonomię, aby praca z nimi była komfortowa.

Ergonomia ma najważniejsze znaczenie przy zakupie krzesła biurowego. Jest to mebel, z którego korzysta się każdego dnia, dlatego powinno ono zapobiegać pojawieniu się dolegliwości bólowych pleców. Wyprofilowane oparcie, siedzisko o właściwej głębokości, podłokietniki, obrotowa podstawa – to najważniejsze elementy dobrego krzesła biurowego.

Oczywiście, ważny jest też wygląd. Dzisiaj najczęściej zamawiane są nowoczesne meble biurowe wyróżniające się prostą i funkcjonalną konstrukcją. Popularne kolory to biel, szarości, wybarwienia jasnego drewna, które łączone jest też z jednolitymi odcieniami jak zielony, niebieski czy pomarańczowy. Meble mogą być też uzupełnione elementami z innych materiałów, na przykład jak metal, szkol.

Aby stworzyć estetyczną przestrzeń, najlepiej zdecydować się na zestaw mebli do biura od jednego producenta. Wtedy wszystkie elementy dopasowane są do siebie pod kątem stylu, dlatego wyglądają spójnie i harmonijnie.

Wszystkie meble potrzebne do biura można kupić także w sklepach internetowych – zostaną dostarczone bezpośrednio do firmy.

Możesz również polubić…