Skórzany fotel biurowy czy fotel obity tkaniną – co wybrać?

Przy zakupie odpowiedniego fotela biurowego warto zwrócić uwagę nie tylko na jego komfort, lecz też na zastosowane do jego wykończenia materiały. Czy lepiej zdecydować się na fotel ze skórą, a może z tkaniną? Sprawdź nasze porównanie!

Zakupienie odpowiedniego krzesła biurowego nigdy nie powinno odbywać się bez wcześniejszego zapoznania się z różnymi ofertami producentów. Do dyspozycji jest szeroka gama modeli, które warto dobrać do swoich potrzeb tak, aby zapewniały one wygodną pracę. Jednak podczas zakupów warto zwrócić też uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię – materiały obiciowe.

Tapicerka na krzesłach biurowych

Krzesła biurowe są wykańczane różnymi rodzajami tapicerek – skóra naturalna, skóra ekologiczna oraz różne tkaniny, na przykład welurowe, o splocie płóciennym. Wybór właściwej tapicerki to nie tylko kwestia estetyki, lecz też komfortu i trwałości fotela.

Wielu kupujących fotel biurowy staje przed decyzją – czy lepiej zdecydować się na ten obijany skórą czy też ten z tkaninową tapicerką. Sprawdź najważniejsze zalety i wady każdej z tych opcji!

Fotel biurowy skórzany

Pierwsza opcja to fotel skórzany kryty tapicerką pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. W pierwszym przypadku jest to skóra naturalna, głównie licowa, natomiast w drugim ekologiczna, czyli tworzywo sztuczne.

Jako lepszy, lecz też droższy wybór uznaje się fotele biurowe z prawdziwej skóry, które można kupić w wielu stylowych wariantach – czarne, brązowe, beżowe. Skóra naturalna jest elastyczna, sprężysta, lepiej odporna na spękanie, a także może być poddawana renowacji, dlatego nawet wtedy, gdy fotel będzie podniszczony, można znów sprawić, że będzie wyglądać jak nowy. Dodatkowo fotele ze skóry naturalnej są wygodniejsze – nie nasilają tak bardzo potliwości jak te ze skóry eko, jednak pod kątem komfortu plasują się niżej niż fotele z tapicerkami z tkaniny.

Z kolei skórzane krzesło biurowe obite skórą ekologiczną jest tańsze, ale szybciej się niszczy i nie jest tak wygodne jak to ze skóry naturalnej. Gdy chcemy zdecydować się na taki fotel, na przykład ze względu na swoje wartości moralne (skóra eko jest wegańska), wtedy warto poszukać modelu wyższej jakości, który posłuży na dłuższy czas niż najtańsze modele ze sklepów.

Fotel biurowy z tapicerką z tkaniny

Druga opcja to fotele biurowe wykończone tapicerkami z tkaniny. To bardzo duża rodzina produktowa, do której zaliczają się fotele z obiciami z miękkiego weluru – aksamitu, z tkanin o splotach płóciennych, żakardowych, siateczek.

Takie fotele uznawane są za najwygodniejsze do pracy biurowej, chociaż nie wyglądają one tak prestiżowo jak fotele z tapicerką skórzaną. Ich popularność wynika również z przystępnych cen – można kupić je jeszcze taniej niż fotel ze skóry ekologicznej.

Dodatkowym atutem foteli z tapicerkami z tkanin jest ich efektowny wygląd. Do wyboru jest wiele kolorowych tkanin, które mogą być też zastosowane na życzenie klienta. Można wtedy dopasować je łatwo do aranżacji wnętrza biura, aby nadać mu atrakcyjny wygląd.

Podsumowanie

Asortyment foteli biurowych jest bardzo szeroki. Aby dobrać odpowiedni mebel do pracy przy biurku, warto patrzeć na jego konstrukcję, by była ergonomiczna, ale też na wykończenie tkaninami lub skórą.

Za prestiżowy i komfortowy uznawany jest powszechnie fotel obrotowy ze skóry naturalnej. To popularny wybór do gabinetów, biur. Gdy jednak celem jest większy komfort, w takim przypadku warto zdecydować się na fotel kryty tkaniną. Jest ona bardziej komfortowa od skóry – tej ekologicznej oraz naturalnej, zwłaszcza w ciągu cieplejszych miesięcy. Dodatkowo takie fotele można kupić w niskich cenach.

Możesz również polubić…