Meble do gabinetu

Gabinet, czy to w domu czy w biurze, to miejsce, w którym ważny jest zarówno wygląd, jak i funkcjonalność. Niestety, żyjemy w takich czasach, że większość czasu spędzamy na pracy – tak już jest, jak się ktoś chce czegokolwiek dorobić. Dlatego też warto zadbać o przestrzeń w naszej pracy, tak aby czas spędzony tam nie odciskał niekorzystnego piętna na nas.

O czym konkretnie mowa? O odpowiednich meblach do gabinetu. Bowiem do lamusa odeszły już czasy, kiedy wystarczyło liche biurko i składane krzesełko, szafka na dokumenty i koniec. Teraz gabinety to miejsca reprezentatywne, które świadczą o ich właścicielu. Dlatego istotnym elementem są meble do gabinetu, które należy wybrać świadomie i poświęcając temu odpowiednio wiele uwagi. Zacznijmy od tego, co musi się znaleźć w gabinecie, bez względu na to, jakiego rodzaju gabinet urządzamy. Mowa oczywiście o gabinetach w biurowcach, ponieważ medyczne mają zupełnie inną strukturę.

Biurko do gabinetu

A więc przede wszystkim musi być biurko. Biurko powinno mieć odpowiednią długość i szerokość. Nie powinno być jednak zbyt wielkie, ponieważ pamiętać trzeba o ergonomii w pracy, czyli stosowaniu takich rozwiązań, które są nam ją w stanie ułatwić. A ogromne biurko, do którego wszystkich szuflad nie jesteśmy w stanie sięgnąć bez podnoszenia się z krzesła, raczej ergonomiczne nie będzie. Więc podsumowując, biurko powinno być nie za duże i nie za małe, ważne aby miało odpowiednią ilość szuflad i półek, w których można trzymać niezbędne atrybuty pracy biurowej. Wspominaliśmy też o podnoszeniu się z krzesła. W każdym gabinecie powinien znaleźć się porządny fotel obrotowy, który będzie wybawieniem dla naszego kręgosłupa. Obecnie na rynku znaleźć można bardzo dużo różnych wzorów i modeli tego typu foteli obrotowych. Pamiętajmy o tym, że najkorzystniejszy dla naszego kręgosłupa będzie taki, który wymuszać na nas będzie korzystną pozycję, czyli pozycję w kształcie litery S.

O czym jeszcze trzeba pamiętać wybierając fotel obrotowy do gabinetu? O tym, aby miał odpowiednią wysokość, porządnej jakości kółka, i aby kręcił się wokół własnej osi. To wszystko sprawi, że praca będzie o wiele łatwiejsza i mniej obciąży nasz kręgosłup. Wybierając meble do gabinetu nie warto oszczędzać. Owszem można poszukać okazji cenowych, ale nie łudźmy się, że kupując komplet mebli za kilkaset złotych zrobiliśmy interes życia. Już za sam porządny fotel należy zapłacić kilkaset złotych, jeśli chcemy aby biurko nie było wykonane z lichej sklejki, również trzeb odpowiednią ilość funduszy wyłożyć. A to nie wszystko, bowiem meble do gabinetu to nie tylko biurko i fotel. Do tego dochodzą jeszcze krzesła dla petentów, czy nawet mała kanapa.

Kanapa do gabinetu

Dlaczego warto ją postawić? Ponieważ klienci przychodząc do naszego biura również chcą czuć się swobodnie i wygodnie, nie można ich od razu ustawiać w pozycji mniej istotnych osób – przecież tak naprawdę to od klienta zależy powodzenie naszego interesu. Mamy więc już w gabinecie biurko, fotel, krzesła, czas na ostatni element, a mianowicie szafę na dokumenty. Może rozwiążecie to tak, że w sekretariacie trzymane będą wszystkie papiery, aczkolwiek przeważnie powinny one znajdować się właśnie w gabinecie. Szafa na dokumenty powinna mieć przede wszystkim odpowiednie zamki, aby nikt nie zdołał wykryć tajemnicy firmowej. Powinna być również dopasowana kolorystycznie do reszty gabinetu, aby wszystko tworzyło spójną całość. O jej wielkości powinniście zadecydować już sami – wszystko bowiem zależy od tego, jak dużą liczbę dokumentów będziecie chcieli tam chować. To pokrótce najważniejsze elementy, jakie powinny się znaleźć w każdym gabinecie.

Meble do gabinetu można kupić samodzielnie, nie ma potrzeby angażowania do tego projektanta wnętrz. W każdym profesjonalnym salonie, który zajmuje się sprzedażą mebli do gabinetu, sprzedawca będzie w stanie pomóc, doradzić i dobrać meble, które z pewnością spełnią wasze wymagania. Od razu uprzedzamy, że może to być proces pracochłonny. Dlaczego? Gdyż jest tak duży wybór obecnie, że ciężko się zdecydować na jeden konkretny rodzaj. Jedno będą się skłaniać ku klasycznym, ciężkim, drewnianym meblom do gabinetu, które są nam doskonale znane z filmów o wielkich biznesmenach tego świata. Inni będą może chcieli postawić na coś bardziej nowoczesnego, na bardziej futurystyczne modele. Wszystko uwarunkowane będzie też od ceny, jaką jesteście w stanie zapłacić za zestaw mebli do gabinetu. A ta może być doprawdy bardzo różna – od wspomnianych już „okazyjnych” kilkuset złotych, do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. Najlepiej będzie znaleźć złoty środek i wybrać meble nie za tanie, ale również nie takie, które sprawią, że od razu trzeba będzie brać kredyt na ich zakup. A kiedy w końcu dokonacie wyboru i nowe meble pojawią się w gabinecie, z pewnością docenicie to, że poświęciliście ich wyborowi tyle czasu.

Możesz również polubić…