Fotel gamingowy czy biurowy – jaki fotel do komputera jest lepszy?

Spędzasz przy komputerze dużo czasu zarówno w pracy, jak i po godzinach? W takim przypadku nie oszczędzaj na zakupie dobrego krzesła. Czy w takiej sytuacji warto zdecydować się na model gamingowy czy też na ten biurowy?

Dlaczego warto kupić dobre krzesło do komputera?

Coraz więcej osób całe dnie spędza przy komputerze – w pracy oraz w domu. Stałe przebywanie w wymuszonej pozycji siedzącej nie jest jednak zdrowe dla kręgosłupa. Szybko mogą pojawić się jego bóle, trudności z poruszaniem.

Aby zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom, z jakimi związane jest długie korzystanie z komputera, warto zdecydować się na odpowiedni model krzesła.

Właściwie dobrane, zdrowe krzesło do komputera pozwala na zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości pojawiających się przy długotrwałym pozostawaniu w pozycji siedzącej. Specjalna budowa tego typu mebla umożliwia wtedy wsparcie dla kręgosłupa, dlatego nie jest on tak obciążony. Dodatkowo dobre krzesło ułatwia przyjęcie prawidłowej, ergonomicznej pozycji, która jest zdrowa dla całego ciała.

Jaki fotel do komputera będzie najlepszy? Najczęściej wybór dotyczy krzesła gamingowego albo krzesła biurowego. Co sprawdzi się lepiej?

Fotel gamingowy do komputera

Obecnie w sklepach można znaleźć pełną paletę foteli gamingowych. Taki fotel do komputera charakteryzuje się swoim efektownym wyglądem pasującym do stylistyki innych wyrobów komputerowych, na przykład obudów komputerów, myszek, klawiatur. Czarny kolor z kontrastującymi detalami jak przeszycia czy hafty nadaje mu niebanalny wygląd.

Gdy chodzi o komfort, warto pamiętać, że gamingowy model to nie zawsze najlepsze krzesła ergonomiczne do komputera, chociaż może sprawiać takie wrażenie. Wynika to z faktu, że krzesła tego typu często projektowane są tak, aby w pierwszej kolejności wyglądały efektownie, a dopiero potem były wygodne. Najczęściej najwygodniej czują się na nich osoby o średnim lub wyższym wzroście. Warto też wskazać, że krzesła te nie zawsze posiadają szeroką regulację elementów, do ogranicza dopasowanie ich do sylwetki.

Fotel biurowy do komputera

Druga propozycja to fotel biurowy do komputera. W tym przypadku do wyboru jest znacznie szersza gama modeli. Także zalicza się do nich wiele krzeseł ergonomicznych, czyli takich, których budowa pozwala na uzyskanie jeszcze większego komfortu.

Taki fotel ergonomiczny do komputera cechuje się wtedy lepszym wyprofilowaniem elementów jak oparcie i siedzisko, a także zawiera on najczęściej jeszcze szerszą regulację, dlatego można łatwiej dopasować go do swoich potrzeb. Gdy chodzi o kwestie wzornicze, wówczas także można wybrać model pasujący do pokoju gracza – wielu producentów oferuje fotele czarne czy szare, które kupowane są najczęściej, ale do wyboru są także modele w innych wariantach, na przykład czerwone, pomarańczowe.

Podsumowanie. Fotel dla gracza – co wybrać?

Korzystanie z komputera wymaga doboru odpowiedniego siedziska. Gracze mogą w tym przypadku przebierać pomiędzy różnymi modelami, aby wybrać dla siebie taki, który zapewni pełen komfort, a przy tym będzie świetnie wpisywał się w wystrój pokoju do gamingu.

Zatem, jakie jest najlepsze krzesło do komputera? Takie, które będzie dopasowane do jego użytkownika. Najszerszą gamę modeli zawiera kategoria mebli biurowych, ale wiele osób także wśród tych gamingowych może znaleźć dla siebie komfortowe siedzisko nawet na najdłuższe sesje przed komputerem.

Zamówienia na fotele gamingowe oraz fotele biurowe można składać obecnie również w sklepach internetowych. Wybrany model może być na miejscu nawet kolejnego dnia po otrzymaniu zamówienia przez sklep. Przy zakupach online można skorzystać też z procedury zwrotu.

Możesz również polubić…