Na czym grać? Wybieramy fotel gamingowy

Zanurz się w pasjonującej rozgrywce na komfortowym fotelu gamingowym. Jak wybrać najlepszy model dla siebie? Sprawdź teraz!

Fotel gamingowy to specjalny rodzaj fotela, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o graczach. Wygoda podczas gry na komputerze ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto postawić wtedy na taki fotel, na którym nawet wielogodzinne sesje nie będą kończyły się bólem pleców.

Aktualnie w segmencie foteli dla graczy możemy znaleźć wiele różnych modeli mebli. Czym zatem warto kierować się przy zakupie tego odpowiedniego?

Czym powinien wyróżniać się dobry fotel dla gracza?

Idealnym fotelem do pracy biurowej przy komputerze jest fotel ergonomiczny. Gdy chcemy grać komfortowo, także krzesło gamingowe powinno spełniać ten właśnie wymóg. Czym jednak jest ergonomia?

Ergonomia to nauka o tworzeniu takich warunków do pracy, które zapewniają największe bezpieczeństwo dla pracownika. Gdy mówimy o czymś, że jest ergonomiczne, oznacza to, że zostało ono przystosowane do korzystania z niego przez długi czas, bez stwarzania ryzyka dla zdrowia.

Ergonomiczny fotel dla graczy to najlepsza propozycja przeznaczona dla osób, które spędzają dużo czasu przed swoim komputerem i nie chcą narażać się na ból kręgosłupa i zastałe mięśnie. Czym zatem powinien wyróżniać się ergonomiczny fotel gracza?

Cechy ergonomicznego fotela gamingowego:

  • odpowiedni profil oparcia – dopasowany do anatomicznej budowy kręgosłupa, z wycięciem w części lędźwiowej pleców
  • właściwa głębokość siedziska – dostosowana do wzrostu użytkownika, aby plecy przylegały do oparcia, a nogi były zgięte w 90 stopniach w kolanach
  • podłokietniki – zapewniają wygodne podparcie dla rąk
  • obrotowa podstawa – pozwala na wygodne korzystanie z biurka i jego okolicy
  • szeroka regulacja elementów – wysokość siedziska, kąt nachylenia oparcia, położenie podłokietników
Fotel gamingowy G-Racer 4U

Wybrane modele foteli gamingowych mogą także posiadać także wysokie oparcia z podparciem pod głowę, a także specjalne, odpinane poduszki lędźwiowe i szyjne. Bardzo popularna jest także funkcja Tilt, która polega na możliwości wychylenia oparcia i siedziska w tył, aby rozprostować plecy. Specjalne otwory wentylacyjne zapewniają większy komfort gry. Dzięki takim dodatkowym rozwiązaniom fotel dla graczy może być jeszcze wygodniejszy przy regularnym użytkowaniu.

Fotel gamingowy – skóra czy tkanina?

W sprzedaży możemy znaleźć fotele dla graczy wykończone różnymi materiałami. Można podzielić je na dwie kategorie, a mianowicie na materiały ze skóry oraz z tkaniny. Co wybrać?

Najczęściej krzesło gamingowe jest obijane skórą ekologiczną. Tego typu krzesła dla graczy są najbardziej popularne. Wyglądają efektownie, ale warto wskazać, że nie zawsze zapewniają maksymalny komfort – nie przepuszczają powietrza, dlatego są mniej wygodne w okresie letnim. Więcej wygody, ale też w wyższej cenie mogą zapewnić fotele obite skórą naturalną.

Druga propozycja to krzesło dla gracza wykończone tkaniną. Najczęściej stosuje się wówczas tkaniny welurowe – aksamitne, które są bardzo przyjemne w dotyku. Popularne są także fotele dla graczy wykończone materiałami siatkowymi – wspierające cyrkulację powietrza.

Szeroka gama kolorystyczna powoduje, że fotele gamingowe można dostosować specjalnie do swojego gustu, aranżacji wnętrza. Najczęściej fotele dla graczy charakteryzują się agresywnym designem pasującym do wzornictwa innych akcesoriów gamingowych.

fotel do gry G-Racer Red

Podsumowanie

Dobry fotel gamingowy to gwarancja komfortu nawet podczas długich godzin spędzonych podczas grania w ulubione gry. Dobrze nadają się one również do pracy przy komputerze – wtedy także mogą ochronić użytkownika przed bólem pleców i zapewnić mu maksymalną wygodę!

Możesz również polubić…