Stylowy i wygodny fotel biurowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wyposażenie biura – zarówno tego w firmie, jak i w domu – wymaga wyboru odpowiednich mebli. Kluczowe znaczenie dla komfortu pracy ma fotel biurowy. Jak wybrać taki, który jest jednocześnie wygodny i dodatkowo wygląda stylowo!

Ergonomia stanowiska pracy

Przy tworzeniu stanowiska pracy kluczowe jest zwrócenie uwagi na jeden istotny czynnik – to ergonomia. Termin ten rozumiany jest jako tworzenie takich warunków pracy, które są wygodne i bezpieczne dla pracownika.

Ergonomiczne krzesła biurowe to zatem takie wyposażenie, z którym praca nie będzie tak obciążająca dla ciała człowieka. Wybierając dobry fotel biurowy do stanowiska pracy, trzeba wtedy zwrócić uwagę na jego budowę. Na co patrzeć, by kupić model umożliwiający komfortową pracę bez bólu pleców?

Wygodne krzesła do pracy biurowej

Nie wszystkie dostępne w sprzedaży fotel biurowe mają ergonomiczną konstrukcję. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że konkretny mebel rzeczywiście będzie wygodny, tak naprawdę może nie być on w pełni dopasowany.

Czym zatem powinien cechować się ergonomiczny, wygodny fotel biurowy, który będzie zapobiegać dyskomfortowi?

Dopasowanie do profilu pleców – wygodne krzesło biurowe to takie, którego oparcie jest wyprofilowane i odpowiada anatomii ciała człowieka. Właśnie dlatego krzesła mają specjalnie ukształtowaną budowę – należy wtedy zwrócić uwagę na wycięcie znajdujące się w dolnej części pleców, czyli w części lędźwiowej.

Odpowiednia głębokość siedziska pasująca do sylwetki – powszechnym problemem przy wyborze krzeseł biurowych jest ich niedopasowana głębokość, czyli wymiary siedziska. Dobre siedzisko powinno być dopasowane do wzrostu użytkownika. Najlepsze fotele biurowe mają regulację głębokości.

Podparcie dla ramion – w ergonomicznym krześle biurowym powinny być zamontowane podłokietniki. Odciążają one ramiona podczas pracy przy biurku. Dobry fotel powinien mieć również regulowaną pozycję podłokietników, by dopasować je do sylwetki.

Dopasowane do wzrostu – płynna regulacja wysokości siedziska pozwala na łatwe dopasowanie krzesła do wzrostu użytkownika.

Modne fotele biurowe

W biurze może znaleźć się nie tylko wygodne krzesło do komputera – również może ono pasować do wystroju wnętrza. Producenci siedzisk wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom klientów i obecnie oferują swoje wyroby w wielu stylowych wariantach do wyboru.

Do nowoczesnych wnętrz najczęściej wybierane są krzesła o stonowanych kolorach, na przykład szare, czarne, beżowe. Krzesło biurowe może jednak stanowić atrakcyjny akcent we wnętrzu, na przykład wtedy, gdy wyposażone jest w kolorowe elementy – pomarańczowe, zielone, czerwone czy musztardowe.

Aby zatem biuro wyglądało jeszcze lepiej, można dobrać do niego najwygodniejsze fotele wyróżniające się jednocześnie efektownym designem.

Gdzie kupować modne i komfortowe krzesła biurowe?

Wybierając odpowiednie krzesło do biura, warto zawsze sprawdzić oferty wielu producentów, by znaleźć takie, które będą łączyły w sobie wszystkie najważniejsze kwestie – ergonomię, estetykę, ale też przystępną cenę.

Wygodne krzesła do komputera oraz innych prac przy biurku można obecnie zakupić w wielu sklepach – popularnych marketach meblowych, mniejszych z wyposażeniem wnętrz, w sklepach prowadzących sprzedaż artykułów biurowych.

Obecnie zamówienie na wygodne krzesła biurowe można złożyć też w sklepach internetowych. To popularne rozwiązanie, ponieważ wtedy nie trzeba osobiście wybierać się do sklepu – zakupiony mebel będzie doręczony kurierem pod wskazany adres.

Podsumowując, przy wyposażaniu biura warto wybrać ergonomiczne krzesła biurowe poprawiające komfort pracy w pozycji siedzącej. Dzięki wielu stylowym wariantom można także łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza.

Możesz również polubić…