3 kryteria doboru idealnego fotela obrotowego

Wprawdzie w sklepach znajdziemy dużo różnych modeli foteli biurowych, to jednak wybranie tego jedynego dla siebie może być nie lada wyzwaniem. Gdy także stoisz przed decyzją, jaki fotel do pracy zakupić, sprawdź nasze porady!

 

Wykończony tkaniną, a może ze skóry? Z regulowanymi podłokietnikami, a może całkowicie bez nich? Z płytkim lub głębokim siedziskiem? Z mechanizmem bujania się lub bez niego? W jakim kolorze? To tylko kilka pytań, które pojawiają się w związku z zakupem odpowiedniego fotela biurowego.

 

Gdy poszukujesz dla siebie tego idealnego modelu, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad – przedstawiamy 3 kryteria doboru najlepszego fotela, o których warto pamiętać przy zakupach. Razem z nimi na pewno znajdziesz odpowiedni model dla siebie!

 

  1. Odpowiednie wyprofilowanie

Gdy z fotela biurowego mamy zamiar korzystać regularnie – każdego dnia i przez dłuższy czas, powinniśmy wybrać model ergonomiczny, czyli taki, który będzie wspomagał nas podczas pracy i nie będzie powodował bólu pleców. Tutaj szczególnie ważne jest odpowiednie wyprofilowanie oparcia oraz siedziska, aby korzystanie z niego było całkowicie komfortowe.

 

Krzesło powinno posiadać oparcie odzwierciedlające profil pleców, czyli powinno być lekko wybrzuszone w części lędźwiowej. Krzesła z płaskimi oparciami nigdy nie dadzą nam takiego samego komfortu jak te wyprofilowane. Także siedzisko powinno być dobrane do naszej sylwetki – nie powinno być idealnie płaskie, ale najlepiej, aby było nieco wygięte. Niektóre modele posiadają też specjalne wgłębienia odpowiadające pozycji nóg.

 

Gdy poszukujemy krzesła z zagłówkiem, także powinniśmy wybrać model z odpowiednio ukształtowanym elementem.

 

  1. Szeroka regulacja

To kolejna bardzo ważna kwestia, na którą często nie zwracamy uwagi. Szeroka regulacja poszczególnych elementów konstrukcyjnych krzesła pozwoli nam na dopasowanie ich do siebie – w końcu każdy z nas jest nieco inny i dlatego nie ma też krzeseł uniwersalnych, które pasują dla wszystkich.

 

Im tańsze krzesło, tym mniejszy zakres regulacji będzie posiadało. Te droższe i bardziej zaawansowane modele pozwalają nam na lepsze dopasowanie do sylwetki. Podstawa to regulacja wysokości siedziska – obecnie najczęściej odbywa się z użyciem mechanizmu pneumatycznego. Następnie warto sprawdzić, czy krzesło pozwala nam na wyregulowanie głębokości siedziska – to ważne dla osób niższych i dość wysokich, dla których standardowa głębokość może być niewygodna. Niektóre bardziej zaawansowane modele pozwalają nam też na wyregulowanie profilu oparcia oraz jego wysokości. Plusem będą też regulowane podłokietniki oraz zagłówek, gdy wybraliśmy model z tym elementem.

 

Lepiej więc zapłacić nieco więcej za dobry fotel biurowy, który będzie dopasowany właśnie do nas i będzie siedziało się na nim naprawdę komfortowo.

 

  1. Zastosowane materiały

Nie zapominajmy o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o zastosowanych materiałach. Tutaj chodzi nie tylko o kwestię estetyki, ale również naszego komfortu.

 

Gdy chodzi o wygodę, najlepiej postawić na fotele z obiciami z tkanin – są miękkie w dotyku, komfortowe także dla nagiej skóry, na przykład przy pracy latem w krótkich spodenkach czy spódnicy, a także łatwe do utrzymania w czystości. Skóra, chociaż wygląda prestiżowo i elegancko, nie jest już tak wygodna i wymaga specjalnego czyszczenia i pielęgnacji.

 

Na zakupy foteli biurowych zaprasza sklep internetowy https://www.centrumkrzesel.pl/. To właśnie tutaj w jednym miejscu możesz znaleźć ponad 600 różnych modeli krzeseł, foteli, hokerów oraz mebli przeznaczonych do biura oraz domu. Każdy dobierze dla siebie odpowiednie modele szybko i wygodnie. Życzymy udanych zakupów!

Możesz również polubić…