Fotel wypoczynkowy czy fotel obrotowy?

Dom to twoja twierdza, gdzie masz się czuć przede wszystkim swobodnie i komfortowo. Oznacza to, że ma ci być wygodnie na wszystkich meblach, że przestrzeń ma być tak zaprojektowana, aby można było swobodnie się poruszać, jak również mieć możliwość zmiany aranżacji wnętrza w razie potrzeby czy po prostu kaprysu. Czasami całe lata zajmuje nam odpowiednie wyposażenie naszego gniazdka, dopieszczenie go do ostateczności. Każdy mebel jest istotny, jak chociażby to, czy postawić na fotel wypoczynkowy czy fotel obrotowy.

Co przemawia za fotelem wypoczynkowym? Z pewnością to, że jest to taki rodzaj mebla, w którym można się „rozłożyć”. Mowa o przyjęciu najbardziej wygodnej pozycji, o odpowiednio miękkim materiale, jak również o odpowiednich gabarytach takiego właśnie mebla. Natomiast fotel obrotowy bardziej przyda się w naszym domu pod kątem pracy czy nauki. Warto również rozważyć to, w jakim pomieszczeniu chcemy postawić dany mebel.

Wiadomo, że fotel wypoczynkowy w stylu holenderskim nie będzie pasował do nowoczesnego wnętrza, tak jak nowoczesna leżanka nie sprawdzi się wśród mebli w stylu ludwikowskim. Z kolei fotel obrotowy o nowoczesnej stylizacji nie będzie pasował do przesiadywania przy kominku… Rozwiązanie jest jedno i w zasadzie bardzo proste. Można pozwolić sobie zarówno na fotel wypoczynkowy jak i fotel obrotowy. Ten ostatni należy ulokować w pokojach z biurkami, gdzie idealnie się przysłuży dzięki swojej funkcjonalności. Natomiast fotel wypoczynkowy najlepiej umieścić w salonie, tak aby po ciężkim dniu w pracy móc się w nim wygodnie usadowić.

Jak wybrać dobry fotel wypoczynkowy?

Na co należy zwracać uwagę wybierając fotel wypoczynkowy lub fotel obrotowy? W tym pierwszym przypadku liczy się przede wszystkim wygoda. Wiele foteli ma opcję podnóżka, który wysuwa się wraz z rozsunięciem fotela – co wiele osób bardzo sobie chwali, ponieważ tak naprawdę to nogi chcemy wyciągnąć po ciężkim dniu pracy. Jeśli chodzi o fotel obrotowy to przede wszystkim należy sprawdzić czy jest on wytrzymały i wygodny, ponieważ to przy biurku spędzamy dużą część czasu.

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto porównać oferty różnych producentów, sprawdzić widełki cenowe. Bowiem prawda jest taka, że niekiedy porządny fotel wypoczynkowy czy fotel obrotowy kosztuje naprawdę duże pieniądze. Jednak warto szukać okazji, końcówek serii – zawsze wtedy jest szansa, że uda się kupić porządny mebel w okazyjnej cenie. Z drugiej strony, są pewne przedmioty, na których nie warto oszczędzać. I do takich zaliczamy właśnie fotele wypoczynkowe czy fotele obrotowe. W końcu chodzi tutaj o nasz kręgosłup, o jego odpowiednie odciążenie podczas pracy czy wypoczynku.

Katalogi foteli obrotowych

Szukając odpowiednich wzorów warto przejrzeć najnowsze katalogi, poszukać w sieci artykułów o wyposażeniu wnętrz, poszukać inspiracji na blogach wnętrzarskich. Kto wie, być może właśnie wtedy w oko wpadnie fotel marzeń, który koniecznie będzie musiał się znaleźć w waszych czterech kątach? Nierzadko okazać się może również, że warto prześledzić aukcje internetowe, ponieważ tam również można znaleźć prawdziwe perełki.

Jedno jest pewne – wyborowi mebli do domu czy biura warto poświęcić trochę więcej czasu. Pamiętajmy bowiem że pośpiech jest złym doradcą, a nikt nie chciałby wydać pieniędzy na sprzęt, który na dłuższą metę okaże się jednak nie tak funkcjonalny jak być powinien. Dlatego na spokojnie przejrzyjcie oferty, a dopiero potem dokonajcie ostatecznego wyboru, z którego z pewnością będziecie zadowoleni przez najbliższe kilka lat.

Możesz również polubić…