Rodzaje foteli obrotowych

Wydaje ci się, że kupno fotela obrotowego to żaden problem? Że nie ma nic prostszego? Zdziwimy cię, ponieważ fotele obrotowe niejedno mają imię. Jest ich kilka podstawowych rodzajów, o czym warto wiedzieć, zanim wybierze się na zakupy. Poniżej przedstawimy kilka rodzajów foteli obrotowych, które przydadzą się w różnych okolicznościach.

rodzaje foteli obrotowychPierwszym rodzajem jest krzesło obrotowe do pracy. Przeważnie bazuje ono na pięcioramiennej podstawie z kółkami, które z łatwością przesuwają się po różnego rodzaju powierzchni. Jako że przy biurkach spędzamy wiele czasu, ważne aby siedzisko i oparcie wykonane było z pianki. Krzesło do pracy powinno mieć również oparcie sięgające ponad łopatki oraz podłokietniki. Innym rodzajem fotela obrotowego są tak zwane fotele menadżerskie. Jest to rodzaj foteli obrotowych, które stawiają na pełen komfort użytkownika. Są one wykonane ze skóry, zapewniają pełen komfort siedzenia za sprawą miękkiego i szerokiego oparcia oraz wygodnego siedziska.

Minusem takich foteli obrotowych jest to, że ich oparcie łączy się z siedziskiem, przez co nie sprawdzają się jako fotele do pracy biurowej, zajmującej kilka godzin dziennie. Jeszcze innym rodzajem foteli obrotowych są fotele obrotowe do okazjonalnego użytku. Tutaj można zaszaleć, zdecydować się na ciekawy, niebanalny wzór i kolorystykę. Można wybrać bardziej tradycyjne kształty, jak również postawić na półokrągłe klosze czy innego rodzaju fotele obrotowe. Najczęściej takie fotele mają siedziska sięgające niżej niż łopatka, dlatego poleca się je do okazjonalnego używania. Jeszcze inny powinien być fotel obrotowy dla dziecka, którego kręgosłup cały czas się jeszcze rozwija.

Fotele dla najmłodszych

Na co warto zwrócić uwagę w przypadku wybierania fotela obrotowego dla najmłodszego członka rodziny? Z pewnością na to, czy siedzisko jest regulowane, czy kółka posiadają mechanizm samohamujący, oraz czy są one uniwersalne to znaczy nadają się do każdej powierzchni czy może tylko do jednego wybranego rodzaju. Ważne aby taki fotel wyposażony był w podłokietniki, a najkorzystniej, aby stymulował dziecko do przyjmowania pozycji w kształcie litery S, ponieważ taką pozycję powinien przyjmować nasz kręgosłup. Na szczęście, jest mnóstwo producentów, którzy zajmują się produkcją każdego z wyżej opisanych rodzajów krzeseł. Nie ma więc większego problemu ze znalezieniem towaru, który odpowiadać będzie naszym wymaganiom.

Na rynku królują różne barwy, wzory, fasony, więc z pewnością nawet najbardziej wybredny klient znajdzie krzesło w sam raz dla siebie. Warto na miejscu, podczas oglądania nie tylko ocenić walory wizualne, ale również ocenić jak się siedzi na danym fotelu obrotowym. Dobrym rozwiązaniem będzie również zasięgnięcie opinii u sprzedawcy o konkretnym modelu – dzięki temu będziecie wiedzieć, jakiego rodzaju udogodnienia są udostępnione w danym modelu, do jakich celów jest przeznaczony, dla jakiego użytkownika będą one najlepsze. W ten sposób z pewnością dokonacie właściwego wyboru i fotel obrotowy będzie wam służył przez długie lata.

Możesz również polubić…