Fotel obrotowy

Dlaczego do pracy najlepiej nada się fotel obrotowy? Dlaczego uczeń powinien mieć taki przy swoim biurku? Odpowiedź jest prosta- ponieważ jest on najkorzystniejszy dla naszego kręgosłupa, któremu nasz siedzący tryb życia potrafi nieźle dać popalić. Wiemy wszyscy doskonale, że w pracy biurowej przeważnie przez 8 godzin siedzimy.

Uczniowie siedzą w szkole, po czym w domu również często siedzą przy biurkach – albo się ucząc albo grając na komputerach. Nie zmienia to fakt, że [przyjmują ponownie pozycję siedząca. Dla naszego kręgosłupa najlepsza w tej sytuacji byłaby pozycja w kształcie litery S. Jednak prawda wygląda tak, że rzadko kiedy samoistnie o tym pamiętamy. Podczas pracy czy nauki często zdarza się, że musimy po coś sięgnąć, coś przysunąć czy odsunąć. Wykonujemy wtedy szereg ruchów, które nadwyrężają nasz kręgosłup. Wiadomo, że nie od razu to odczujemy, jednak po kilku miesiącach może okazać się, że mamy problemy zdrowotne. Dlatego fotel obrotowy to jest doskonałe rozwiązanie. Dzięki temu, że obraca się on wokół własnej osi, możemy bez szkodliwych dla kręgosłupa wygibasów pomóc sobie w pracy.

Co jeszcze warto docenić przy fotelu obrotowym? A chociażby to, że odpowiednio wyprofilowany samoistnie wymusza na naszym ciele odpowiednią, wspomnianą już pozycję. Dzięki oparciom na przedramiona pozwala także odciążyć kręgosłup. Co jeszcze? A chociażby to, że są to przeważnie fotele na kółkach, co ułatwia przemieszczanie się, aczkolwiek tutaj warto uważać, ponieważ podczas długotrwałej pracy czy nauki warto od czasu do czasu wstać i rozprostować kości.

Regulowana wysokość fotelu

fotel obrotowyPorządne fotele obrotowe mają również regulowaną wysokość, co pozwala dopasować jeden fotel do wielu osób różnego wzrostu. Jednak fotel obrotowy nie musi być jedynie przykuty do biurka. Idealnie sprawdzi się także w sali konferencyjnej, wszędzie tam, gdzie przewidywane są dłuższe posiedzenia, gdzie zależy nam na tym, aby osoba siedząca odczuwała komfort.

Na jakiego rodzaje fotele obrotowe warto postawić? Tutaj rozpiętość jest doprawdy bardzo duża i w dużej mierze uzależniona jest od naszej sytuacji finansowej. Owszem, można kupić fotele obrotowe w supermarketach, gdzie dostać je można w promocyjnych cenach. Jednak nie oszukujmy się – za niską cenę otrzymamy również niską jakość. Możemy spodziewać się tego, że w krótkim czasie kółka zaczną odpadać, poszczególne śrubki zaczną się luzować co sprawi, że siedzenie na takim fotelu będzie stawało się po prostu średnio bezpieczne. Pamiętajmy też, że przede wszystkim chodzi o nasze zdrowie, a na tym nie powinno się oszczędzać. Oczywiście, nikt nie twierdzi, że trzeba od razu kupować fotel obrotowy za kilka tysięcy złotych, jednak nie ma co ukrywać – kilkaset złotych na taki mebel trzeba będzie wydać.

Sklepy z fotelami obrotowymi

Gdzie najlepiej kupować fotele obrotowe? U sprawdzonych, renomowanych producentów, których produkty nie tylko dobrze wyglądają, ale również mają wszelkie niezbędne atesty. Przed wyborem takiego fotela obrotowego warto również zasięgnąć opinii innych użytkowników, do czego świetnie nadają się różnego rodzaju fora internetowe. Fotele obrotowe są tak popularnymi meblami, że nie będzie większego problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu, aczkolwiek może okazać się nawet że wybór jest zbyt duży. Młodsi użytkownicy z pewnością postawią na bardziej nowoczesne, żeby nie rzec futurystyczne modele, starsi postawią na te bardziej stonowane.

Decydując się na fotele obrotowe dla młodszych, warto pamiętać, że podczas odrabiania zadania z plastyki czy pracy techniki może dojść do różnego rodzaju zabrudzeń – dlatego warto sprawdzić, z jakiego materiału zrobiony jest dany fotel, aby w razie potrzeby móc bez problemów usunąć z niego zabrudzenia. Te wszystkie elementy są bardzo istotne kiedy wybieramy taki mebel jak fotel obrotowy. Ten mebel ma bowiem z założenia służyć nam przez długie lata, więc dobrze, aby był przemyślanym zakupem. Ci, którzy do tej pory jeszcze nie mieli okazji zakupić odpowiedniego modelu, kiedy to tylko zrobią, będą się zastanawiać, dlaczego zrobili to tak późno.

Możesz również polubić…