Fotele wypoczynkowe

O czym marzy każdy z nas po ciężkim dniu w pracy czy w szkole? O tym, aby wypocząć, wygodnie się rozłożyć przed telewizorem, czy zapaść w ukochany fotel z książką i filiżanką herbaty. No właśnie, ukochany fotel… Co kryje się pod tym hasłem? Mowa tutaj o fotelu, który idealnie dopasowuje się do naszego ciała, który ma wszystkie niezbędne funkcje, które sprawiają, że zapominamy o ciężkim dniu, który naprawdę można nazwać fotelem wypoczynkowym.

Fotele wypoczynkowe to teraz prawdziwe must have w każdym domu, bo nie ma osoby, która pod koniec dnia nie chciałaby się błogo „rozłożyć” w fotelu. Jakiego rodzaju fotele wypoczynkowe możemy wyróżnić? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, ponieważ co jako co, ale rodzajów jest doprawdy bardzo wiele. Zacznijmy od tych tradycyjnych, znanych nam z filmów o angielskich posiadłościach, gdzie przed kominkiem podstarzały lord grzeje nogi właśnie w takim fotelu. A więc mowa o ogromnych, otulających fotelach, nierzadko z uszami.

Czym są fotele z uszami?

O co chodzi kiedy mówimy o fotelach wypoczynkowych z uszami? Otóż o specjalne zakończenia po bokach fotela na wysokości głowy. Dzięki temu, nawet jeśli utniemy sobie drzemkę w takim fotelu, to głowa nie opadnie nam nienaturalnie na bok, tylko zatrzyma się na takich właśnie uszach. Co ciekawe, takie fotele są idealne dla… matek karmiących piersią. Wiadomo, że maluszki jedzą również nocą, o barbarzyńskich porach. Matce może zdarzyć się, że podczas sesji karmienia najnormalniej w świecie przyśnie, więc taki fotel wypoczynkowy będzie jak znalazł. Oczywiście, takie fotele wypoczynkowe oprócz wspomnianych uszu mają również oparcia na przedramiona, co dodatkowo podwyższa komfort ich używania Jeśli chodzi o ich wzory i kolory, to panuje tutaj ogromna dowolność. Można postawić na jednolite barwy, można postawić na kwieciste wzory, kolorową krateczkę, różnego rodzaju wzory geometryczne.

fotele wypoczynkoweWszystko uzależnione jest od gustu osób kupujących. Każdy z takich foteli ma również odpowiednie siedzisko – mowa nie tylko o jego wielkości, ale również o miękkości – można wybrać, czy chce się zapaść w fotel, czy może woli się bardziej twarde siedzenie. Jeszcze innym rodzajem popularnych foteli wypoczynkowych są fotele z wysuwanymi podnóżkami. Stworzoną są one na bazie specjalnego mechanizmu, dzięki czemu w chwili kiedy opieramy się o oparcie, fotel rozsuwa się, automatycznie wysuwając nam pod nogami podnóżek. To idealne rozwiązanie dla osób, które w fotelach wolą przyjmować pozycję, nazwijmy to leżącą.

Jakie jeszcze fotele wypoczynkowe są popularne? A chociażby takie z masażem. Wiadomo, że mało kto ma teraz czas na wizyty w SPA, a dobry masaż pozwoli ukoić skołatane nerwy. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup foteli wypoczynkowych z opcją masażu. Jest to specjalna mata masująca, wmontowana w fotel, którą włącza się za pomocą pilota. Można więc jednocześnie oglądać film czy czytać książkę oraz relaksować się w pełnym tego słowa znaczeniu. Ale z kolei nie każdy musi lubić taki właśnie relaks.

Komplet wypoczynkowy do salonu

Dlatego rozglądając się za fotelami wypoczynkowymi wiele osób decyduje się na cały komplet, gdzie do leżenia będzie kanapa, a fotele będą służyły do siedzenie a nie rozkładania się czy masowania. Oczywiście, obecne komplety wypoczynkowe o wiele bardziej różnią się od tych z czasów naszych dziadków. Teraz królują zupełnie inne materiały, inne wzornictwo, projektanci mebli nie obawiają się zabawy kolorem. Fotele wypoczynkowe mogą zostać ustawione w salonie i tam przeważnie się je stawia. Aczkolwiek nic też nie stoi na przeszkodzie, aby były one w sypialni, pokoju dziecięcym – wszystko zależy od tego  kto i kiedy ma w planach w nich odpoczywać.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając fotele wypoczynkowe? Z pewnością na to, z jakiego materiału są wykonany, czy siedziska mają odpowiednią twardość, czy oparcie stanowi dobrą podporę dla pleców, czy fotel jest wielkościowo dopasowany do naszych gabarytów. Nie bez znaczenia będzie również to,z jakiego tworzywa wykonane zostały nóżki fotele, ponieważ od tego zależy czy fotel będzie stabilny. Cenowo fotele wypoczynkowe bardzo się różnią. Można kupić fotel już za kilkaset złotych, aczkolwiek jeśli lubi się rzeczy z górnej półki to nierzadko za porządne fotele wypoczynkowe trzeba dać nawet kilka tysięcy złotych.

Można wybrać meble u znanych producentów, można pobuszować po sklepach z antykami, można poszperać na aukcjach internetowych. Aczkolwiek nie ma co ukrywać, że fotele wypoczynkowe powinny być nowe, ponieważ używane już dopasowały się do kształtu ciała innej osoby i wcale nie jest powiedziane, że będą idealnie pasować do was. Warto dokładnie przeanalizować za i przeciw i czasami wydać odrobinę więcej niż się planowało, ale kupić fotele wypoczynkowe doskonałej jakości. Taki zakup ma służyć latami, więc można na niego wydać trochę więcej i przez długie lata cieszyć się prawdziwym wypoczynkiem w wygodnym fotelu.

Możesz również polubić…