Fotel do pracy przy komputerze

Praca biurowa to obecnie przede wszystkim praca siedząca przy komputerze. Spędzamy przy nim średnio 7-8 godzin na dobę, dlatego ważne jest, aby podczas pracy nasze stanowisko pracy było dopasowane do naszych potrzeb i pozwalało nam ergonomicznie pracować. Dlatego bardzo istotny jest wybó odpowiedniego fotela do pracy przy komputerze. Co należy prze to rozumieć?  Otóż fotel do pracy przy komputerze to fotel, który powinien spełniać szereg wymogów i mieć funkcje, które ułatwią nam pracę – a nawet nie nam, a naszym mięśniom i kręgosłupowi.

Jak więc powinien wyglądać idealny fotel do pracy przy komputerze? Jest kilka wytycznych. Pierwsza z nich dotyczy tego, że fotel do pracy przy komputerze musi mieć możliwość regulacji wysokości. Oznacza to, że bez problemu dopasowuje się ono do wzrostu osoby, która ma go używać. Jednak nie tylko o dopasowanie do wzrostu chodzi – istotne jest również to, aby fotel do pracy przy komputerze można było dopasować do wysokości biurka, przy którym taki fotel ma stanąć.  Regulacja fotela jest istotnym elementem, a dodatkowo można zakupić fotel do pracy przy komputerze z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak chociażby możliwość regulacji kąta pochylenia oparcia czy regulację podparcia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Profesjonalne fotele biznesowe

Fotele do pracy przy komputerze z najwyższej półki, mają również opcję dostosowania sprężystości odchylenia do wagi osoby korzystającej z takiego fotela. Drugim niezwykle istotnym elementem jest pięcioramienna podstawa na kółkach. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że nie zawsze pod ręką mamy wszystko co nam potrzebne w pracy, przez co musimy wyginać się i sięgać po coś. Dzięki temu, że fotel do pracy przy komputerze jest na kółkach, możemy po prostu podjechać po dany przedmiot. Sprawdźmy jednak, czy kółka są wykonane z solidnego tworzywa, oraz czy można ich ozywać na każdej powierzchni czy może przeznaczone są do konkretnego rodzaju podłoża.

Najlepsze jakościowo fotele do pracy przy komputerze wyposażone są w mechanizmy samohamujące. Kolejny element, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru fotela do pracy przy komputerze to wygodny zagłówek. Podczas pracy przy komputerze to między innymi odcinek szyjny kręgosłupa jest narażony na nacisk, więc opcja zagłówka pomoże na chwilę się rozluźnić i odpocząć. To jeszcze nie koniec istotnych elementów w takim fotelu. Nie wolno pominąć podłokietników – w najlepszej jakości produktach, te elementy, które odciążą podczas wielogodzinnego pisania na klawiaturze nasze ciało, są specjalnie regulowane góra, dół.

Jak dopasować siedzisko fotela?

fotel do pracy przy komputerzeZ pewnością ważne jest również siedzisko. Należy wybrać takie, które nie jest zbyt wąskie, ponieważ nie wszyscy użytkownicy muszą nosić rozmiar S. A nie ma nic gorszego dla zdrowia niż siedzenie przez kilka godzin w ciasnym krześle. Dobierając siedzisko warto aby również tutaj istniała możliwość regulacji przód – tył. Nie jest to standardowa opcja, ale warto poszukać fotela do pracy przy komputerze właśnie z takim udogodnieniem.

W kwestii siedziska istotne również jest to, jak rozwiązana została kwestia jego ścieralności – bowiem jeśli wykonane jest z materiałów mało wytrzymałych, to zważywszy na fakt, że używane będzie bardzo często przez długi okres czasu, to może okazać się że szybko się zużyje i będzie nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale również nie będzie już funkcjonalne.

To podstawowe elementy, na które należy zwrócić uwagę przy wybieraniu fotela do pracy przy komputerze. Wiadomo, że do wyboru są jeszcze przeróżne modele, kolory – to już kwestia indywidualnego gustu każdego użytkownika. Warto jeszcze sprawdzić, czy fotel wykonany jest z materiałów, które łatwo utrzymać w czystości, czy można na nim używać detergentów – w końcu przecież stanowisko pracy też trzeba czyścić. Najlepiej będzie wybrać się do sklepu i z pomocą doświadczonego sprzedawcy wybrać fotel do pracy przy komputerze. On nie tylko doradzi, podpowie, ale również wskaże na co można by jeszcze zwrócić uwagę.

Plusem kupienia fotela w sklepie stacjonarnym będzie również to, że można będzie na nim usiąść, sprawdzić, czy faktycznie pasuje wszystko osobie, która będzie miała z niego korzystać. Znowu plusem zakupów takich sprzętów przez internet, jest dostawa do domu i nierzadko niższa cena od tej proponowanej w sklepach stacjonarnych. Podsumowując, ważne jest przede wszystkim to, aby fotel do pracy przy komputerze był regulowany – dzięki temu uda się wszystko dopasować pod osobę, która będzie miała go używać. A to gdzie i za ile się taki egzemplarz kupi to już kwestia indywidualna każdego kupującego. Grunt by efekt końcowy był zadowalający.

Możesz również polubić…